Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

  1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. Tak jak zapowiadaliśmy, po mszy św. o 15.30 pierwsze spotkanie dzieci, które przygotowują się do pierwszej spowiedzi i Komunii Św., oraz ich rodziców. Po mszy św. o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. O 19.00 koncert muzyki dawnej. Zapraszamy.
  2. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.  
  3. Wydział Katechetyczny Ełckiej Kurii Diecezjalnej serdecznie zaprasza wszystkich nauczycieli, pedagogów, katechetów, księży i siostry zakonne na diecezjalną Pielgrzymkę Nauczycieli do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej, która odbędzie się dnia 30 września 2017 r. Początek o 10.00, msza św. o 12.00.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału
    w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali po mszy św. o 18.00, zaś dla dzieci nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00.
  5. Zbliża się 7 października, dzień Matki Bożej Różańcowej, odpust w naszej parafii. Ale jest to też szczególny dzień dla całej naszej Ojczyzny, dzień modlitwy różańcowej w intencji rodzin, Polski, a także pokoju w Europie i na świecie. Akcja pod hasłem "Różaniec do granic". Zgromadzimy się w Studzienicznej na mszy św. pod przewodnictwem ks. bpa Romualda Kamińskiego, a po niej będzie pielgrzymka do naszej Bazyliki. Podczas drogi modlitwa różańcowa. Szczegóły za tydzień. Zachęcam, by już zaplanować ten dzień tak, by włączyć się w to dobre dzieło.

 

 

Close Open