Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

Ogłoszenia parafialne

XI Niedziela Zwykła 18.06.2017 r.

1. Przeżyliśmy procesję Bożego Ciała. Raz jeszcze serdecznie dziękuję wszystkim w jakikolwiek sposób zaangażowanym w jej przeprowadzenie. Za przygotowanie pięknych ołtarzy, czynne włączenie się w kształt procesji, wspólną modlitwę. Bóg zapłać. Do czwartku włącznie, trwamy w oktawie Uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej mszy św. procesje eucharystyczne. W czwartek, na zakończenie oktawy - obrzęd błogosławieństwa wianków.

2. W czwartek, 22 czerwca, o godz. 9.00, msza św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy uczniów, nauczycieli, pracowników szkół, rodziców. Przypominam, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.

3. W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Jest to uroczystość odpustowa w naszej parafii. Msze św. o godz. 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00 msza z procesją. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

4. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

 

5. W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie.

6. Organizowana jest zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i AGD, jako wsparcie konkretnych projektów katolickich - głównie misyjnych. Sprzęt można przywozić 21 czerwca i 22 , do godz. 14.00 (środa i czwartek). Składowanie przy plebanii na ul. Skorupki 4.

Close Open