Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Wielkanocy 30.04.2017 r.

1. Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego.. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski dzisiaj we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Ponieważ w obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na naszym osobistym powołaniu do głoszenia Dobrej Nowiny w świecie, gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii. Nie tylko dzisiaj, czy w tym tygodniu wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii. Z racji Tygodnia Biblijnego, codziennie od godz. 17.25 będzie u nas czytane, przed wieczorna mszą św., przez pół godziny Słowo Boże (Dzieje Apostolskie - opisane przez św. Łukasza początki Kościoła). Serdecznie zapraszamy.

2. Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży. Prośmy o to Bożą Opatrzność przez wstawiennictwo św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

3. Jutro rozpoczyna się maj, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii o godz. 18.00, po której będziemy celebrowali cenione przez starszych i młodszych majowe nabożeństwo. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel jasnogórski.

4. Dzień 1 maja jest Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.

5. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

6. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek nabożeństw w naszym kościele będzie świąteczny 6.00, 8.00, 9.15, 10.30 (w intencji Ojczyzny, celebrować będą razem wszyscy augustowscy proboszczowie), 12.00 i 18.00 . Uroczyście ponowimy też Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. To pierwsza środa m-ca, po nabożeństwie majowym, ok. 19.00 comiesięczne spotkanie dla mężczyzn, różaniec i konferencja. Zapraszamy.

7. W czwartek wspomnienie św. Floriana, na mszy św. o godz. 9.30 będziemy modlić się w intencji strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów i innych klęsk żywiołowych.

8. Natomiast w sobotę, 6 maja, w liturgii uczcimy Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Tego dnia w parafii św. Jana Chrzciciela, na Borkach o godz. 11.00 uroczysta msza św. ze święceniami diakonatu.

9. Nie zapominajmy też o przypadających w tym tygodniu pierwszym czwartku, pierwszym piątku i pierwszej sobocie miesiąca. W pierwszą sobotę, po mszy św. o 18.00 wynagradzający różaniec, śpiewana Litania, a także pierwsza w tym roku procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy do licznego udziału.

10. W przyszłą niedzielę comiesięczne spotkania , po mszy św. o 12.00 Żywy Różaniec, po 15.30 dzieci komunijne i ich rodzice.

Close Open