Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 09.04.2017 r.

1. Dziękujemy Bogu za czas rekolekcji wielkopostnych. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej mszy św. błogosławimy palmy. Po mszy św. o 15.30 spotkanie dzieci klas drugich i ich rodziców. Dziś po mszy św. o 18.00 nabożeństwo gorzkich żali z ostatnią nauką pasyjną. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy dzielą się z potrzebującymi, ubogimi - przynosząc dary swego serca. Wydawanie paczek na Święta jutro (poniedziałek) od godz. 14.00.

2. Wielki Poniedziałek, 10 kwietnia, kieruje nasze myśli do tragicznego wydarzenia sprzed 7 lat. W tym dniu przypada bowiem 7. rocznica katastrofy polskiego prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Wspominając tamte chwile, prośmy Pana Boga o to, abyśmy wreszcie nauczyli się wyciągać właściwe wnioski z każdej dotykającej nas lekcji historii. U nas modlitwa w intencji ofiar katastrofy dzisiaj (niedziela) o godz. 12.00.

3. W poniedziałek i wtorek po mszach św. wieczornych dekorować będziemy nasz kościół. Trzeba przygotować ciemnicę i Grób Pański. Serdecznie zapraszamy do pomocy.

4. Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek wieczorem o godz. 18.00 Mszą św. Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo. Po zakończonej liturgii przeniesiemy procesyjnie Najświętszy Sakrament do przygotowanego ołtarza adoracji zwanego "ciemnicą". Adoracja potrwa do godz. 21.00. Wznowimy adorację w Wielki Piątek od godz. 8.00.

5. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy św. Droga krzyżowa w kościele o godz. 10.00. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża świętego. Liturgię rozpoczniemy o godz. 18.00. Na zakończenie Najświętszy Sakrament przeniesiemy do Grobu Bożego, gdzie trwać będzie adoracja. Odśpiewamy Gorzkie Żale. Wtedy tez możliwość spowiedzi tzw. noc konfesjonałów. Przypominamy, że w Wielki Piątek wierni zobowiązani są do postu ścisłego.

6. Wielka Sobota jest dniem, gdy wierni są zaproszeni do modlitwy i adoracji Pana Jezusa przy Grobie. Od godz. 8.00 do godz. 16.00 co pół godziny będzie odbywać się błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny.

Wieczorem w Sobotę po zachodzie słońca o godz. 19.00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego - liturgię Wigilii Paschalnej. Będziemy celebrować Zmartwychwstanie Chrystusa. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia paschału, będziemy wsłuchiwać się w Słowo Boże, znów zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy chrzcielne przyrzeczenia. Całość zwieńczy uroczysta liturgia eucharystyczna. Przynosimy tego dnia ze sobą świece i naczynia na wodę święconą.

7. W wielkanocny poranek Niedzieli Zmartwychwstania o godz. 6.00 uroczystą procesją rezurekcyjną, biciem dzwonów i radosnym śpiewem ogłosimy wszystkim, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Po procesji celebrować będziemy uroczystą Eucharystię. W Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny msze św. według porządku:

Niedziela : 6.00, 9.15, 10.30, 12.00, 18.00.

Poniedziałek : 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 18.00.

 

Close Open