Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu 02.04.2017 r.

1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

2. Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, zapraszamy na spotkania: po mszy św. o 12.00 członków Żywego Różańca, a po mszy św. o 15.30 dzieci klas III i ich rodziców.

3. Do Świąt Wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie - dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Z pewnością wielką pomocą będą dla nas rekolekcje wielkopostne, które przeżyjemy w najbliższy czwartek, piątek i sobotę (6 - 8 marca). Porządek codziennie taki sam. Msze św. o godz. 6.00, 8.00, 10.00, 12.00, 16.00 i 18.00. Nauki rekolekcyjne wygłosi paulin O. Marek Kowalski - posługujący obecnie na terenie Ukrainy.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W piątek nie będzie drogi krzyżowej o 17.30, ponieważ o 19.00 rozpocznie się droga krzyżowa ulicami naszego miasta. Zabierzmy na nią lampiony i znicze. Weźmy udział licznie, całymi rodzinami. Zapraszam serdecznie.

5. Przyszła niedziela, 9 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki palm, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Po mszy św. o 15.30 comiesięczne spotkanie dzieci klas II i ich rodziców.

6. Uczniowie Gimnazjum nr 3 w Augustowie przy ul. Mickiewicza 1 organizują zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii i akumulatorów. Akcja odbywa się w ramach ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Dobre rady na elektroodpady”. Firmy otrzymają Karty Przekazania Odpadów.  Sprzęt należy przywozić do szkoły w dniach od 3 do 7 kwietnia 2017r. i zgłosić na dyżurce.

Close Open