Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu 12.03.2017 r.

1. Dziś jest druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli z jak największym duchowym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek, o godz. 16.00 z dziećmi, a o 17.30 z młodzieżą i dorosłymi, razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy drogę krzyżową, również w piątki o 20.00 jest nabożeństwo adoracji krzyża, a w niedziele po mszy św. o 10.30 i 18.00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas gorzkich żali. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia oraz ściślejszej wspólnoty z Panem Bogiem i bliźnimi.

2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi.

Ofiarami składanymi przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Bóg zapłać.

3. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia, aby w ten sposób wynagrodzić Panu Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spójrzcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.

4. W najbliższy poniedziałek przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

5. W tym roku przeżywamy 100 - rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. Z tej okazji proponujemy nabycie pięknego albumu "100 lat Fatimy" (bogato ilustrowany, opatrzony ciekawym, głębokim tekstem). Bardzo promocyjna cena - 20 zł. Zachęcamy. Warto mieć taką książkę w swojej biblioteczce, czy może to być wartościowy upominek dla kogoś.

6. W przyszłą niedzielę, o godz. 18.00, ksiądz biskup Jerzy Mazur udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

Close Open