Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Wielkiego Postu 05.03.2017 r.

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na comiesięczne spotkania: po mszy o 12.00 Koła Różańcowe, po mszy o 15.30 dzieci klas trzecich z rodzicami, a po 18.00 młodzież do bierzmowania i ich rodzice.

Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby naszego WSD w Ełku.

2. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym świętym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.

3. Włączmy się w głębokie przeżycie czasu Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo drogi krzyżowej (dla dzieci o 16.00, młodzież i dorośli o 17.30), również w piątki o godz. 20.00 nabożeństwo adoracji krzyża, w niedziele gorzkie żale po mszy św. o 10.30, a po mszy św. o 18.00 z kazaniem pasyjnym. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

4. Rekolekcje szkolne u nas w dniach 13, 14 i 15 marca, a parafialne 6,7 i 8 kwietnia.

5. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o naszych mamach, babciach, siostrach, naszych paniach nauczycielkach. Kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele
i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

6. W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek przed kościołem złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.

Close Open