Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

Niedziela Dobrego Pasterza - Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne

W niedzielę Kościół obchodzi Niedzielę Dobrego Pasterza. Od ponad pół wieku, dokładnie od 1964 roku, jest to także Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Jego pomysłodawcą był św. Paweł VI, który chciał w ten sposób uwrażliwić wszystkich wiernych na kwestię powołań. Chrystusa, który został ukrzyżowany, Bóg uczynił Panem i Mesjaszem. Jest On dlatego naszym Pasterzem i bramą prowadzącą do zbawienia. Dzisiaj, w niedzielę Dobrego Pasterza, mamy modlić się za kapłanów, których Chrystus powołał jako swoich pasterzy. Mamy także prosić, by nie zabrakło nigdy tych, którzy w imieniu Chrystusa będą głosić Ewangelię i uobecniać Jego ofiarę.

Moi drodzy,
módlmy się za kapłanów, zwłaszcza za naszych księży, by jak Dobry Pasterz umieli prowadzić ludzi do owczarni, umieli słuchać nieszczęśliwych, głosili słowa prawdy, a owce im powierzone słuchały ich głosu i darzyły zaufaniem i dobrocią.
▶️Pamiętajmy także w modlitwie prosząc o nowe powołania kapłańskie i zakonne, w sposób szczególny z naszej wspólnoty parafialnej, aby nigdy nie zabrakło światu ludzi odważnych i dobrych, którzy pójdą za głosem wezwania Bożego.

Za wszelkie dobro i modlitwę składamy serdeczne Bóg zapłać.
Duszpasterze

Pokornie prosimy o modlitwę...

Close Open