Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

Informacje dla Rodziców - dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi uroczystości I Komunii Świętej w naszej parafii, która zaplanowana była na 9 maja 2020 r.,  informujemy, że  celebracja będzie możliwa dopiero po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół i parafii. Obecne ograniczenia wynikające z decyzji organów państwa nie pozwalają nam na ,,normalne” przygotowania do I Komunii Świętej. Bezpośrednio po świętach Wielkanocnych miały odbywać się bezpośrednie przygotowania tj. próby itd. Nie wiemy jak to wszystko będzie wyglądało w najbliższym czasie.

Wobec zaistniałej sytuacji, chcemy wyznaczyć nową datę I Komunii Świętej na 19 września 2020 r.(I grupa na g.10.00 i II grupa na g. 12.00). Myślmy że ta data będzie odpowiednia. Po powrocie do szkoły we wrześniu, rozpoczniemy bezpośrednie przygotowania. Zdajemy sobie sprawę z trudnego czasu, ale chcielibyśmy aby w komunii waszych dzieci mogły wziąć udział całe rodziny. Przecież to uroczystość nie tylko dziecka, ale i wasza.

Z racji na zawieszenie spotkań w parafii, przygotowujących się dzieci do I Komunii Świętej, prosimy rodziców o troskę w wymiarze katechizacji swoich dzieci w domu, poprzez wspólną modlitwę w rodzinie oraz wyjaśnianie prawd wiary – stanowi to uzupełnienie katechezy szkolnej, która obecnie prowadzona jest w sposób zdalny.

 

Szczęść Boże

 

Close Open