Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

‼️Ważne informacje dotyczące naszej wspólnoty‼️
 
 
Ksiądz Biskup Jerzy Mazur – Biskup Ełcki wystosował specjalny komunikat, który jest obowiązujący także w naszej parafii – poniżej przedstawiamy 2 najważniejsze punkty, które będą nas dotyczyły dnia jutrzejszego tj. w niedzielę.
 
Z powodu wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego i ze względu na obowiązujące wraz z nim przepisy prawa państwowego jesteśmy w tym wyjątkowym czasie zobligowani do dostosowania naszego życia religijnego do zaleceń władz świeckich. Wprowadzone regulacje prawne mają na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa poprzez ograniczenie kontaktów między obywatelami.
 
 
????1. Zawieszam wspólnie celebrowane nabożeństwa (Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe, i inne), a uwzględniając ich bogactwo duchowe, zachęcam do indywidualnego i rodzinnego ich odprawiania.
 
????2. Ograniczam do 50 osób możliwość uczestnictwa wiernych we Mszach Świętych (niedzielnych, obrzędowych, w dni powszednie) Pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencję mszalną lub, w wypadku pogrzebu, najbliższa rodzina. Obowiązkiem proboszcza jest dopilnowanie, aby nie została przekroczona dopuszczalna przez prawo państwowe ta liczba osób.
 
‼️‼️Prosimy wszystkich o przekazywanie tej informacji dalej, aby dowiedziały się o niej osoby starsze.
 
‼️Prosimy o pozostanie w domach i włączenie się do wspólnej modlitwy (TV/radio),‼️
 
‼️transmisja MSZY ŚWIĘTEJ online z naszej bazyliki jutro o godz. 12.00. ‼️‼️
 
 
Czcigodni duszpasterze i wspólnoto diecezjalna!
 
Z całego serca proszę o zrozumienie tych rozporządzeń wynikających z naprawdę wyjątkowej sytuacji w naszym kraju i na całym świecie. Nasze pokolenia, nigdy nie spotkały się z takim doświadczeniem. Stąd też trudno nam jest nieraz zrozumieć różne uwarunkowania, jakim podlegamy. Pragnijmy, aby mimo wielu zewnętrznych ograniczeń umacniała się w nas potrzeba całkowitego zaufania Opatrzności Bożej.
 
Matko Kościoła, Módl się za nami!
 
+ Jerzy Mazur
Biskup Ełcki
 
 
CAŁY TEKST KOMUNIKATU
http://diecezjaelk.pl/dekret-biskupa-elckiego-po-wprowadzeniu-stanu-zagrozenia-epidemicznego/
Close Open