Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Wszystkich Świętych - 1 listopada 2015

W tym tygodniu:

Odeszli do wieczności:

 1. + Eugenia Danuta Szuran
 2. + Janina Gilewska
 3. + Lucjan Borysewicz

 Zostali włączeni do Kościoła:

 1. Gabriela Karp
 2. Lucjan Borysewicz

 Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Porządek Mszy Świętych: 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, a po niej procesja na cmentarz. Tam nabożeństwo za zmarłych i msza św. przy kaplicy na cmentarzu. W tym dniu jeszcze msza św. o 18.00 w Bazylice, a po niej procesja ze świecami wokół kościoła i różaniec za zmarłych.

 

 1. Jutro – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, nazywane inaczej Dniem Zadusznym. Msze św. o godz.: 6.00, 8.00, 9.15, 10.30 - po tej mszy indywidualnie udajemy się na cmentarz, a tam nabożeństwo za zmarłych i msza św. przy kaplicy na cmentarzu. Wieczorem msza św. o 18.00 w Bazylice. 
 1. Nasza modlitwa za zmarłych w wypominkach i nowennie jak w ubiegłych latach. Nowenna za zmarłych od 1 do 9 listopada. Karteczki z imionami zmarłych i ofiarą można składać przy figurze Chrystusa Zmartwychwstałego. Nabożeństwo wypominkowe w czasie nowenny od godz. 17.00. 
 1. Odpusty za zmarłych:
 • wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w pozostałe zaś dni roku – cząstkowy. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami; odpust zupełny można zyskać (dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej) jeden raz na dzień; 
 1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. 
 1. Za tydzień – 32. niedziela w ciągu roku i VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, ofiary składane przeznaczymy również na ten cel. 
 1. W środę comiesięczne spotkanie dla mężczyzn. Zapraszam na godz. 19.00 na różaniec, a po nim konferencja.
Close Open